مقاله بررسی ارتباط بین سطح سرمی PSA با درجه‌ی
سرطان پروستات چهارمین سرطان شایع در دنیا و شایع ترین سرطان
پایان نامه طراحی پالس اکسی متر
ریتم طبیعی قلب از گره سینوسی آغاز شده و پس از انتقال به گره
نقش ماهی در کاهش بیماریهای روانی و رفع افسردگی
ماهی و آبزیان از گذشته به عنوان یکی از غذاهای بسیار مهم از
دانلود پروژه و مقاله تاثیرات بیماری توکسوپلاسموز
توکسوپلاسموز يک بيماري انگلي است که عمدتًا توسط گربه ها
دانلود مقاله پزشکی کمر درد
هر فرد در زندگي روزمره از حركات و فعاليت هاي زيادي استفاده
دانلود پمفلت ایدز HIV
ايدز بيماري است كه توسط يك ويروس بنام ويروس نقص سيستم ايمني
دانلود پمفلت انواع هپاتیت راه انتقال و پیشگیری از
كلمه هپاتيت (Hepatitis) به معناي التهاب كبد است. بسياري از
دانلود مقاله کم خونی و کمبود آهن
شرح مختصر : کم خونی نام عمومی است که به گروهی از اختلالات
دانلود مقاله آب مروارید و درمان آن
آب‌ مروارید عبارت‌ است‌ از کدر شدن‌ عدسی‌ چشم‌. عدسی‌ چشم‌
دانلود دیکشنری تخصصی اصطلاحات پرستاری Dictionary
در این دیکشنری تک زبانه نیز با رایج ترین و کاربردی ترین

احیا در تعریف به دو قسمت حمایت مقدماتی حیات (BLS=Basic life support)وحمایت حیات قلبی عروقی پیشرفته(Advanced cardiovascular life support= ACLS) تقسیم می شودکه امروزه منظور از احیاهمان کاربردBLS  است واحیای قلبی عروقی پیشرفته در بالغین و اطفال شامل کاربرد داروها و تکنیک های خاص می باشد . این جزوه توسط استاد امینی از دانشگاه نراق برای دانشجویان ارسال شده است.

سلسله اعمالي كه توسط افراد آگاه وحاضر درصحنه براي بازگرداندن دو عضو حياتي قلب و ريه ودر نوع طولاني مدت آن به منظور بازگرداندن عملكرد مغزي صورت ميگيرد. این پاورپوینت توسط استاد امینی از دانشگاه نراق برای دانشجویان ارسال شده است.

در این پاورپوینت توضیحی بر تفسیر الکتروکاردیوگرام و تعریف دپولاریزاسیون و رپولاریزاسیون و تفاوت هردو می باشد که توسط استاد بخشی از دانشگاه نراق برای دانشجویان ارسال شده است

مراقبت ویژه به کلیه اقدامات اختصاصی که درجھت بازگشت بیماران بد حال بھ حالت اول بانظارت دائم (مانیتورینگ مستمر) انجام می شود،اطلاق می گردد این فایل توسط استاد بخشی از دانشگاه نراق برای دانشجویان نراق ارسال شده است

ویروس آنفلوانزا از خانواده ارتومیکسوویریده می باشد که به سه گروه A، B، C تقسیم می شود

میزان مرگ و میر کودکان نشانی میزان بهره مندی آنان از سلامت و به تبع آن سایر خدمات رفاهی و در نهایت نشانه توسعه کشور است به همین دلیل است که در شاخص های توسعه کشور ها این میزان در نظر گرفته می شودو تلاش همه کشورها در جهت کاهش آن است.

یک بیماری حاد تنفسی به شدت واگیردار در خوک ها است که به وسیله چندین نوع ویروس آنفلوانزای خوکی ایجاد می شود میزان مرگ و میر آن در خوک ها نسبتا بالا است وبروس در میان خوک ها از طریق ذرات آلوده معلق در هوا تماس مستقیم، تماس غیر مستقیم( تماس با سطوح آلوده به ترشات تنفسی ) و توسط خوک های ناقل بدون علامت منتشر می شود.

رژیم غذایی مادران شیرده بعد از زایمان در مقایسه با غذای زنان باردار نیاز به کالری و پروتئین بیشتری دارد زیرا باید پروتئین کلسیم و سایر موادی که مادر در اثر شیردهی از دست می دهد تامین می شود. ضمناً برای جلوگیری از کم خونی و کمبود ویتامین ها مصرف روزانه یک قرص آهن و یک قرص مولتی ویتامین تا سه ماه پس از زایمان برای مادر تجویز می شود.

ریشه لغت پسوریازیس از یک کلمه یونانی است که به معنای خارش است این یک بیماری شایع پوستی است که لزوماً خارش دار نبوده با پلاک های قرمزرنگ همراه با پوسته ریزی مشخص می شود. 

سرطان از نگران کننده ترین بیماری ها و یکی از مسائل مهم بهداشت و درمان می باشد که در سراسر جهان هزینه های بسیار زیادی را هم به خانواده و هم دولت ها تحمیل کرده و همچنین هزینه های گزافی صرف تحقیقات انواع سرطان ها می شود. سرطان سومین علت مرگ در ایران است که متاسفانه همچنان روبه افزایش می باشد.

عفونت سيستم ادراري يك عفونت باكتريال در سيستم ادراري مي باشد و معمولا در كودكان شايع مي باشد.سيستم ادراري شامل كليه ها ، حالبها، مثانه و پيشابراه مي باشد .همه يا هر كدام از قسمتهاي دستگاه ادراري ميتواند عفوني شوند.

دندان بهترین نقش و سخت ترین ساختار را در فک انسان و بسیاری از جانوران مهره دار به عهده دارد. عمده ترین کاربرد دندان، تکه تکه و آسیاب کردن غذاها می باشد. علاوه بر این، در انسان ها، دندان نقش بسیار مهمی در تکلم و ادای صحیح کلمات ایفا می کند.

یک رژیم دیابتی شامل خوردن انواع مواد غذایی و مصرف میان وعده ها در حد متعادل می باشد. تنظیم برنامه غذایی در ساعات منظم و رعایت فواصل غذاخوردن در کنترل قندخون شما مفید می باشد.

سالک بیماری هایی است که به صورت بومی در سطح شهر مشهد از قدیم الایام وجود داشته و هرچند سال یکبار از نظر وفور نسبت به سالهای قبل افزایش قابا ملاحظه ای می یابد.

علت اصلی این بیماری ناشناخته است با این حال نتیجه پاسخ غیرطبیعی سیستم ایمنی بدن به یک عامل عفونی می باشد.

بیماری ویروسی حاد دستگاه تنفسی است که در افراد غیرمصون در تمام سنین و افلب به شکل همه گیری ظاهر می شود و معمولا در مواردی که عارضه ای ایجاد نکرده باشد در طی یک هفته خود به خود بهبودی حاصل می شود

فرزند دچار فاویسم به علت کمبود ارثی آنزیم G6PD در شرایط خاصی در معرض خطر ابتلا به کم خونی قرار می گیرد. لذا جهت اجتناب از بروز هرگونه مشکل خواهشمندیم که در هنگام بروز علائم بیماری ( زردی و ...) از خوددرمانی اجتناب کرده و حتما به پزشک معالج نوزاد خود اطلاع دهید.

کاتتر شالدون همان کاتتر موقت است زمانی که به طور اورژانس نیاز به دیالیز داشته باشید و از قبل برایتان فیستول مناسب ساخته باشند و از قبل برایتان فیستول مناسب ساخته باشند با روش جراحی در سیاهرگ مرکزی گدن یا سینه شما یک لوله پلاستیکی کار می گذارند

کودک شما مبتلا به بیماری فاویسم است هکه علت آن کمبود یا نقص آنزیمی در گلبول قرمز به نام G6PD می باشد بروز این بیماری با مصرف باقلا مازندرانی و بعضی داروهای مصرف شده و یا عفونت هایی مثل بیماری های تب دار ارتباط دارد.

تشنج های تب دار یکی از موارد شایع مراجعه کودکان به مراکز اورژانس است معمولا در اوایل سیر یک بیماری تب دار رخ می دهد. تشنج تب دار در کودکان بین سنین 5 ماهگی تا 6 سالگی اتفاق می افتد و معمولا سابقه فامیلی تشنج های تب دار وجود دارد. پسران بیش از دختران دچار تشنج می شوند.

اگرچه اکثر زایمان ها به روش سزارین با بی حسی ناحیه ای انجام می شود، گاهی شدت وخامت وضعیت جنین (افت بسیار شدید ضربان قلب جنین) استفاده از بیهوشی عمومی را به علت سرعت کار الزامی می سازد و در سایر موارد وقتی از روش بیهوشی عمومی استفاده میشود.

ترشح شیر از روزهای آخر حاملگی و بعد از تولد در پستان مادر صورت می گیرد شیر در روزهای اول بعد از تولد غلیظ زردرنگ و به مقدار کم است که به آن آغوز می گویند ولی همان مقدار کم برای تغذیه نوزاد کافی است آغوز به دلیل داشتن آنتی بادی نوزاد را علیه بسیاری از بیماری های عفونی محافظت می کند بنابراین به نفع نوزاد است که هرچه سریعتر تغذیه با آغوز بعد از زایمان شروع شود.

تیروئید غده کوچکی است که در جلو گردن قرار دارد و وظیفه اصلی آن ترشح هورمون تیروکسین است این هورمون نقش بسیار مهمی در رشد و تکامل مغز دارد به هرعلتی ترشح هورمون تیروکسین در بدن نوزاد کم شود و یا عملکرد آن غیرطبیعی باشد بیماری....

زمان مراقبت های معمولی نوزاد: مراقبت اول بدو تولد، مراقبت دوم روزهای 3-5 پس از زایمان، مراقبت سوم روز 30 پس از زایمان

یک بیماری التهابی مزمن راه هوایی است که موجب پاسخ دهی زیاد راه هوایی، ادم، تولید موکوس می شود و متعاقب آن آن راه های هوایی تنگ شده و نفس کشیدن برای فرد مشکل می شود و فرد دچار علائم آسم می شود.

شرکت در برنامه های کمک به نیازمندان به طور داوطلبانه در ایجاد آرامش روحی و روانی بسیار موثر است. به یاد  داشته باشیدکه وقتی به دیگران کمک می کنید حتما از کمک آنها هم یا به طور مستقیم یا غیرمستقیم برخوردار خواهید شد. به علاوه گذراندن زمانی با دیگران راه خوبی برای رهایی از انزوا و افسردگی و استس روزمره است.

این پمفلت در مورد تورچ چیست و به پیشگیری و درمان هرکدام از بیماری ها پرداخته است برای دانلود این پمفلت به ادامه مطلب مراجعه کنید

راه رفتن را در صورت امکان بدون وقفه ادامه دهید، ایستادن مکرر و شروع مجدد پیاده روی، مانع تاثیرات مثبت آن می شود. در حین راه رفتن نفس های عمیق بکشید. با نفس عمیق از طریق بینی، ریه ها را از هوا پر کنید و سپس هوا را از طرق دهان خارج کنید.

بازگشت اسید معده به مری را ریفلاکس معده مری می نامند. مری غذا را از دهان به مری حمل می کند. احساس سوزش در قسمت تحتانی قفسه سینه همراه با ترش کردن و احساس تلخی در دهان و گلو رخ می دهد. علت بیماری ریفلاکس بسته نشدن دریچه بین مری و معده استدر نتیجه اسید کعده به سمت مری برمی گردد.

در فرد بالغ حدود 60% وزن بدن را مایع ( آب و الکترولیت) تشکیل می دهد . عواملی مثل سن و جنس و حجم چربی بدن روی مقدار مایع بدن تاثیر می گذارند. مايعات بدن در دو بخش قرار دارند: فضاي داخل سلولي (مايع درون سلولها) و فضاي خارج سلولي ( مايع خارج سلولها). دو سوم مايعات بدن را مايع درون سلولي  (ICF) تشكيل مي دهد كه عمدتا"در توده عضلاني اسكلتي جاي مي گيرد . مايع خارج سلولي  (ECF) كه يك سوم مايعات بدن را تشكيل مي دهددر سه فضاي توزيع مي گردد.

در زمان تولد ، یک سری حوادث تعاملات همودینامیک را تغییر می دهد ، چنانکه جریان خون جنینی به جریان خون بالغین تبدیل می شود . علی الخصوص اینکه جفت از گردونه جریان خون خارج می گردد. فشار خون پورت سقوط می کند و این خودباعث بسته شدن مجرای وریدی شده و خون توسط ریه ها اکسیژنه می گردد.

فرایند پرستاری: مداخلاتی است که برای ارتقا سلامتی , پيشگيری از پيشرفت بيماری و صدمات بيشتر , و عوارض آن و تسهيل در تطابق با تغييرات فيزیکی , روانی و عملکردی می باشد.

قلب از سه لایه درست شده است لایه داخلی آندوکارد نام دارد و از سلولهاي بافت آندوتلیوم ( پوششی) تشکیل شده است که سطح داخلی قلب و دریچه ها را می پوشاند . لایه میانی یا میوکارد از فیبرهاي عضلانی ساخته شده است و مسئول عمل پمپاژ قلب است . لایه خارجی قلب اپیکارد نامیده می شود . قلب در یک لایه فیبروزي نازك به نام پریکارد قرار گرفته است . که خود از دو لایه تشکیل شده است.

طیفی از اختلالات فیزیولوژیک متأثر بر اعضای مختلف می بایست طی رفع اثرات بیهوشی و جراحی در PACU، تشخیص داده شده و درمان شوند. تهوع و استفراغ،‌نیاز به حمایت راه هوایی فوقانی و فشار خون سیستمیک نیازمند درمانٰ‌از شایع ترین حوادث مورد مواجهه در PACU می باشند.

هولتر مانیتورینگ یک روش ساده و بی خطر در ثبت نوار قلب برای مدت 24-48 ساعت است. 5 الکترود کوچک به قفسه سینه بیمار وصل شده و الکترودها به وسیله سیم به دستگاه هولتر به ابعاد یک واکمن متصل می شود. دستگاه هولتر در جیب بیمار و یا یک کمربند قرار داده شده و بیمار فعالیت روزانه خود را انجام می دهد.

بیهوشی براي جراحی چشم، نیازمند ارزیابی آناتومی و فیزیولو ژي ساختمانهاي موجود در محل تحت عمل جراحی می باشد.اکثراً روشهاي جراحی ، انتخابی می باشند و اغلب بیماران در انتهاي طیف سنی قرار دارند، یعنی خیلی پیر یا خیلی جوان هستند

دستور العمل مربوط به کنترل عفونت قبل از عمل جراحی: 1- ارزیابی از نظر عفونت 2- قبل از عمل جراحی عفونت هاي سایر قسمتهاي بدن ودور از محل عمل مشخص وتحت درمان قرار گیرد وعمل الکتیو تا رفع کامل مشکلات عفونت به تاخیر افتد. 3- قند خون در بیماران مبتلا به دیابت کنترل گردد. 4- بیمار تشویق به ترك سیگار شود. 5-از دادن محصولات خونی لازم براي بیماران دریغ نکنید وبیمار در زمان جراحی کم خون نباشد....

جراحی توراکس وفوقانی شکم در بيماران با بيماری مزمن ریوی با خطر بالالایی همراه است . بيهوشی برای جراحی توراکس در این بيماران دارای خطرات خاص خود می باشد آسم وبيماری انسدادی مزمن ریه دو دسته اصلی ازبيماريهاي ریه هستند این بيماریها از علل بارز مورتاليته بيماران در جهان می باشند .

در این مبحث توجه ما معطوف به اقدام و عارضه هایی است که به طور مستقیم در ارتباط با راه های هوایی مصنوعی (لوله تراشه و تراکئوستومی) و مراقبت های لازم جهت نگهداری آن به منظور به حداقل رساندن عوارض ناشی از لوله تراشه و کاف مربوطبه آن و همچنین ساکشن کردن ونحوه خروج آن باید بدانید، وجود دارد

هدف از تهيه پرونده: ١-ارتباط ٢-پرداخت هزينه ها ٣- آموزش ۴- بررسی ۵- پژوهش  ۶-حسابرسی  ٧-ثبت قانونی

تقريبا" 60% از وزن افراد بزرگسال را مايع (آب و الكتروليت) تشكيل مي دهد. سن،جنس و چربي فاكتورهائي هستند كه بر ميزان مايعات بدن تاثير مي گذارند. درصد مايعات بدن در جوانان بيشتر از افراد پير و در مردان بيش از زنان است . سلول هاي چربي محتوي آب كمتري مي باشند از اين رو مقدار مايع در بدن افراد چاق نسبت به افراد لاغر كمتر است.

خونريزي شرياني : خون قرمز روشن و جهنده (Spurting) كه از يك زخم خارج مي شود . هنگامي كه فشار خون بيمار پايين مي آيد فوران خون نيز اغلب كاهش يافته و به جاي آن يك جريان خون يكنواخت ايجاد مي شود .خونريزي وريدي : خونريزي يكنواخت تيره كه نشان دهنده وريد آسيب ديده است. خونريزي مويرگي : خون قرمز تيره كه به آهستگي جريان دارد و اغلب خود بخود لخته مي شود و چنانچه سطح بزرگي از بدن را درگير كند خونريزي مي تواند وسيع باشد .

برداشت(جذب) آنها از حبابچه به گردش خون،توزيع در بدن و حذف  نهايي از طريق ريه يا متابوليسم را عمدتا در كبد( توصيف ميكند.) هدف اوليه بيهوشي استنشاقي،دستيابي به فشار نسبي مغزي ثابت و بهينهء هوشبرهاست.

عارضه خشکی و خستگی چشم یک بیماری کار مداوم با مانیتور است. تقریبا 3 تا 4 درصد کسانی که زیاد با کامپیوتر کار می کنند گرفتار این علائم هستند. مهم ترین علائم این عارضه عبارتند از: سوزش، ریزش اشک، تاری دید، خستگی و همچنین ممکن است سبب درد در گردن و شانه ها نیز بشود.

اسیدفولیک به نام های فولات یا ویتامین B9 نیز خوانده می شود که بدن برای ساختن سلول های جدید سالم به آن نیاز دارد. این ویتامین برای جلوگیری از نقص های زمان تولد لازم است. اگر زنی قبل و در طول حاملگی مقدار کافی اسیدفولیک در بدن خود داشته باشدنوزاد کمتر و دچار نقص های مغزی یا ستون فقرات در زمان تولد می شود

3 نوع اصلی بیهوشی وجود دارند که هر کدام موارد استفاده و مزایا و معایب خاصی دارند. این سه نوع بیهوشی عبارتند از: بیهوشی عمومی،بیهوشی یا بیحسی ناحیهاي، و بیحسی اعصاب محیطی.

شرح وظایف عمومی پرستار با تکیه بر رعایت منشور حقوق مددجو مبتنی بر فرآیند پرستاری و استانداردهای مراقبتی به شرح زیر می باشد: 1- جلب اعتماد و اطمینان مددجو ( فرد، خانواده و جامعه) و برقراری ارتباط حرفه ای موثر (آشناسازی با محیط، معرفی خود و همکاران به مددجو، پاسخ صحیح به سوالات، درخواست ها و مشکلات با دادن اختیار به وی با کارگیری مهارت های کلامی و غیرکلامی و در نظر گرفتن تفاوت های فردی مددجویان)، تلاش در ایجاد محیطی امن و حفظ استقلال و کیفیت زندگی و سلامت مددجو

تعریف عام:در تعریف عام ،آلزایمر همانفراموش کاری و حواس پرتی می باشد.

تعریف علمی:آلزایمر یک بیماری غیرقابل برگشت عصبی است که شروع آن بی سروصدا می باشد و با ازدست دادن تدریجی عملکرد شناختی و مشکلات رفتاری، عاطفی مشخص می شود.

شکم تان دردمی کند؟دردازاطراف ناف شروع شده وحالابه پهلوی راستیاقسمت های پایینی شکم رسیده است ؟تب دارید ؟حالت تهوع چطور ؟اگرهمه پاسخ هایتان مثبت است است پس منتظرچه هستید ؟! زودتربه پسشک مراجعه کنیدچون احتمالاآپاندیس تان ملتهب شده استونیازبه جراحی دارید !!!!!

عضويت در خبرنامه

تصاویر

cache/resized/50a1ca5bceb6e1d85a4eae6f09c15a67.jpg
عکس آقای زهادت با حضرت آیت الله یثربی
cache/resized/672e4ce48f2a8e81b8f59637191059cd.jpg
عکس آقای زهادت با آیت الله اعتمادی
cache/resized/5821843c410b22bbeec4e3695cac9819.jpg
عکس آقای زهادت با آقای محلوجی وزیر صنعت،معدن و
cache/resized/02d0e9a29387b5c3f23b0136bd9c573a.jpg
عکس آقای زهادت با آقای ظریف وزیر امور خارجه