مقاله بررسی ارتباط بین سطح سرمی PSA با درجه‌ی
سرطان پروستات چهارمین سرطان شایع در دنیا و شایع ترین سرطان
پایان نامه طراحی پالس اکسی متر
ریتم طبیعی قلب از گره سینوسی آغاز شده و پس از انتقال به گره
نقش ماهی در کاهش بیماریهای روانی و رفع افسردگی
ماهی و آبزیان از گذشته به عنوان یکی از غذاهای بسیار مهم از
دانلود پروژه و مقاله تاثیرات بیماری توکسوپلاسموز
توکسوپلاسموز يک بيماري انگلي است که عمدتًا توسط گربه ها
دانلود مقاله پزشکی کمر درد
هر فرد در زندگي روزمره از حركات و فعاليت هاي زيادي استفاده
دانلود پمفلت ایدز HIV
ايدز بيماري است كه توسط يك ويروس بنام ويروس نقص سيستم ايمني
دانلود پمفلت انواع هپاتیت راه انتقال و پیشگیری از
كلمه هپاتيت (Hepatitis) به معناي التهاب كبد است. بسياري از
دانلود مقاله کم خونی و کمبود آهن
شرح مختصر : کم خونی نام عمومی است که به گروهی از اختلالات
دانلود مقاله آب مروارید و درمان آن
آب‌ مروارید عبارت‌ است‌ از کدر شدن‌ عدسی‌ چشم‌. عدسی‌ چشم‌
دانلود دیکشنری تخصصی اصطلاحات پرستاری Dictionary
در این دیکشنری تک زبانه نیز با رایج ترین و کاربردی ترین

افراد آنلاین

ما 58 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

16 نکته عطرآگین مطلب ویژه

جمعه, 11 فروردين 1391 ساعت 06:27 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

هرگز عطر را پشت گوش‌هايتان نزنيد چون به سرعت با ترشحات پوست در آن ناحيه ترکيب مي‌شود و بوي عجيبي خواهد داد....

1.عطر را در فضاي بين سينه‌ها استفاده نکنيد چون باعث بروز جوش و بثورات پوستي در اين نواحي مي‌شود.

2.هرگز عطر را به ناحيه زيربغل نزنيد زيرا اثر ضدعرق و خوشبوکننده ندارد و وقتي با عرق ترکيب مي‌شود، بوي بدي توليد مي‌کند.

3.در طول روز مي‌توانيد عطر را روي مچ دست‌ها، مفاصل پاها و بالاي شکم خود استفاده کنيد. بهتر است عطر را روي پشت گردن بزنيد. اين دو توصيه براي اجتناب از واکنش بين پرتوهاي ماوراي‌بنفش و عطر است چون ترکيب اين دو ايجاد حساسيت مي‌کند و به پوست آسيب مي‌رساند.

4.عطر را روي لباس‌هاي روشن نزنيد زيرا ايجاد لکه مي‌کند.

5.اگر عطري تازه خريده‌ايد، نمونه آن را اواخر عصر امتحان کنيد زيرا قدرت بويايي در اين زمان از روز زياد است. در شروع استفاده از عطر تازه، ابتدا آن را روي ناحيه کوچکي از پوست بزنيد زيرا اگر حساسيت داشته باشيد، درگيري شما کمتر مي‌شود. اگر بعد از يک ساعت واکنشي نبود، مي‌توانيد از عطر استفاده کنيد.

6.هنگام استفاده از عطر، آن را روي نقاطي بزنيد که نبض وجود دارد مثل روي مچ داخلي دست، پشت زانوها و زير خط فک نزديک گوش. نبض باعث پخش‌شدن رايحه مي‌شود.

7.عطر را در مکاني سرد و تاريک و دور از نورخورشيد نگه داريد زيرا گرما با آن واکنش مي‌دهد و خراب مي‌شود. بعد از بازکردن در عطر، حداکثر تا 2 سال بايد از آن استفاده شود.

8.عطر را روي لوازم تزييني و جواهرات نزنيد زيرا بعضي عطرها باعث تخريب طلا و جواهر مي‌شوند.

9.در هواي سرد از عطرهاي قوي استفاده کنيد زيرا سرما شدت عطر را کم مي‌کند و برعکس تابستان‌ها عطر ملايم بزنيد.

10.بهترين زمان عطر زدن، درست بعد از حمام است چون منافذ پوست باز هستند و عطر کاملا نفوذ مي‌کند. بهتر است در حمام از صابون بدون عطر استفاده کنيد به‌خصوص در نواحي‌اي که قرار است عطر بزنيد. صابون‌ها و دئودورانت‌ها روي بوي عطر تاثير مي‌گذارند و ترکيب آنها خوشبو نمي‌شود.

11.روش‌هاي مختلفي براي عطر زدن وجود دارد و روي تاثيرگذاري عطر، مهم است. بهتر است عطر در هوا چندان پراکنده نشود و فاصله آن با ناحيه موردنظرتان زياد نباشد حتي بهتر است عطر را روي پنبه بزنيد و آن را به محل موردنظر بماليد تا بوي آن بيشتر حس شود.

12.اگر صبح يک عطر و عصر عطر ديگري مي‌زنيد، بايد سعي کنيد بوي عطر اول از پوستتان حذف شود زيرا ترکيب بوي دو عطر دلپذير نخواهد بود.

13.سوالي که براي بيشتر آدم‌ها مطرح است، اين است که آيا وقتي بيرون از منزل هستيم بايد عطر بزنيم؟ استفاده از عطر در محوطه باز و بيرون از منزل، فوايد و زيان‌هايي دارد. فايده‌اش اين است که مي‌توانيد از رايحه‌هايي استفاده کنيد که درست همان بوي دلپذيري را دارند که بيشتر آدم‌ها دوست دارند مثل رايحه گل‌ها، ميوه‌ها يا حتي محل‌هاي خاص. زيانش هم اين است که استفاده از

14.عطرهاي شيرين و تند که معمولا در محيط بيرون به کار مي‌رود، مشکلي بزرگ ايجاد مي‌کند؛ بسياري از حشرات به اين بوها تمايل دارند و جذب آن مي‌شوند. پس به اين موضوع توجه داشته باشيد و سعي کنيد عطرهاي شيرين استفاده نکنيد چون زنبور و مگس را به خود جذب مي‌کنند. در پيک‌نيک يا پارک عطر تند نزنيد. در محيط‌هايي که پشه زياد است، اصلا عطر نزنيد چون پشه‌ها را جذب مي‌کند. اگر هم از آن افرادي هستيد که بدون عطر، هيچ جا نمي‌رويد، در محيط بيرون از عطرهاي بسيار ملايم استفاده کنيد.

15.عطر موردنظر را روي کاغذ تست بزنيد و حدود 30 سانتي‌متر دور از خودتان بگيريد و آرام تکان دهيد تا بو به مشامتان برسد. اگر کاغذ تست‌ نبود، عطر را به فضاي بالاي سرتان بزنيد و وقتي ذرات آن به پايين حرکت کردند، نفس عميق بکشيد تا اولين حسي که از اين عطر برايتان به وجود مي‌آيد، درک کنيد. مي‌توانيد عطر را روي مچ دست اسپري کنيد تا با ضربان نبض و گرماي بدن تماس پيدا کند و تغييرات لازمه در آن انجام شود. به اين ترتيب متوجه دوام عطر و پايداري آن خواهيد شد. بعد از امتحان آن روي مچ دست، مچ دست‌ها را به هم بماليد تا اثر عطر کم شود.

16.عطر، ترکيبي از روغن‌هاي معطر طبيعي يا صناعي است که در آب و الکل با درجه بالا رقيق مي‌شود. تفاوت اين ترکيب‌ها در غلظت روغن‌هاي به کار رفته است. هر چه غلظت روغن‌هاي معطر بيشتر باشد، ماندگاري عطر بيشتر مي‌شود. ادکلن 4 درصد روغن، ادوتوالت 80 درصد تا 15 درصد و حدود 2 ساعت ماندگاري و ادوعطر (ادوپرفيوم) 15 تا 22 درصد روغن معطر و 5-3 ساعت ماندگاري دارد. عطر يا عطر کلاسيک بالاترين غلظت روغن معطر را دارد (بيش از 22 درصد) و 6 ساعت يا بيشتر اثر آن مي‌ماند.

منبع: pezeshki

بازدیدها : 2019
(0 رای‌ها)

عضويت در خبرنامه

تصاویر

cache/resized/50a1ca5bceb6e1d85a4eae6f09c15a67.jpg
عکس آقای زهادت با حضرت آیت الله یثربی
cache/resized/672e4ce48f2a8e81b8f59637191059cd.jpg
عکس آقای زهادت با آیت الله اعتمادی
cache/resized/5821843c410b22bbeec4e3695cac9819.jpg
عکس آقای زهادت با آقای محلوجی وزیر صنعت،معدن و
cache/resized/02d0e9a29387b5c3f23b0136bd9c573a.jpg
عکس آقای زهادت با آقای ظریف وزیر امور خارجه